niedziela, 30 marca 2008

STACJA METRA MARYMONT

zbieg ulic: Gdańska, Słowackiego, Potocka, al. Popiełuszki
Prace nad stacją zaczęły się w kwietniu 2005, a ukończono je 21.11.2006. Pierwszy pociąg odjechał ze stacji 29.12.2006. Koszt budowy stacji i tuneli doprowadzających to prawie 57 milionów złotych!
Stacja ma 156 m długości i 21 m szerokości. Zlokalizowana jest na 13 metrach głębokości. Od 20.03.2008 pociągi docierają bezpośrednio do stacji, wcześniej działał tu ruch wahadłowy ze stacji Pl. Wilsona.
Na ścianie galerii co jakiś czas zmieniana jest dekoracja. Młodzi artyści prezentują tu swoje prace. Obok działają 4 punkty usługowe.

Jest to chyba jedna z ładniejszych stacji, ciekawie rozwiązana. Już niedługo, bo za miesiąc otwierają Słodowiec, a pod koniec wakacji całą resztę, aż do Młocin :)

2 komentarze:

lavinka pisze...

No tak średnio rozwiązana... trzeba się nieźle nachodzić,żeby się dostać na przystanek autobusowy... komunikacja jest dobra tylko w jedna stronę, w kierunku centrum. Na placu Wilsona było się dużo lepiej przesiadać. Z kolei Słodowiec jest jeszcze gorzej.... kawał drogi od autobusu.... w obydwu kierunkach....

Anonimowy pisze...

do tej stacji jeszcze nie miałam okazji dojechać, wszędzie stamtąd daleko, ale może w sezonie rowerowym będzie okazja