wtorek, 19 czerwca 2012

DOM SPÓŁDZIELNI ZNICZ

ul. Mickiewicza 37
Dom Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Szkół Średnich Znicz powstał ok. 1930. Sama spółdzielnia powstała w 1923 i, co ciekawe, istnieje i ma się świetnie do dnia dzisiejszego. Zbudowano tutaj duży budynek w kształcie litery L z 31  mieszkaniami. Od tyłu posesji stoją garaże, były ogródki i ławeczki. Mieszkał tu Krzysztof Jakimowicz, jeden z polskich najwybitniejszych skrzypków. Dziś, pięknie odnowiony, jest ozdobą ulicy Mickiewicza.

6 komentarzy:

Marcin pisze...

Trochę mnie dziwi że jeszcze w latach trzydziestych powstał ogromny dom o troszeńkę chyba już wtedy archaicznym kształcie. Ale mimo to lubię go, szczególnie że nieopodal jest jedno z moich ulubionych żoliborskich miejsc - plac Lelewela.

ozon pisze...

Powinieneś reagować na komentarze. Jeśli na nich Ci nie zależy, to po co ten blog?

nomad pisze...

ja się ostatnio nie mam czasu podrapać w cokolwiek, nie mówiąc o pisaniu notek albo regularnym odpisywaniu... Ale spróbuję się poprawić z odpisywaniem :) Z drugiej strony, jesli ktoś mnie o coś pyta, to odpowiadam, bo jeśli kotś pisze 'ale to fajne' lub 'ale lipa' - to co ja mam powiedzieć?

Michel pisze...

Czy nie chodzi przypadkiem o Krzysztofa JAKOWICZA?

ozon pisze...

Dostałeś ode mnie nagrodę PRIX.Wpadnij na mój blog:)
Pozdrawiam:)

Naprawa monitorów pisze...

A jakie piękne mieszkania są wewnątrz! Dobre 3,5 metra wysokości i nierzadko przeszło 100 m2 powierzchni z fajnym, klasycznym rozkładem.