środa, 11 lipca 2012

MURAL MISIO Z KOGUTEM

 ul. Kasprowicza 59
Ten mural to cała historia sporu mieszkańców z radnymi dzielnicy Bielany. Powstał on w 2011, wykonany przez Swanskiego z Warszawy i Flying Fortress z Berlina na miejscu poprzedniego, zwanego 'Zbyniu, nie tędy droga' z 2009. Chodziło o spór burmistrza Zbigniewa Dubiela z mieszkańcami kamienicy, który wybuchł, kiedy oznajmiono, że tuż obok upchnięty zostanie nowy 5-piętrowy apartamentowiec Tynkbudu, mający zasłonić kamienicę i oszpecić okolicę. Mieszkańcy zatrudnili grafficiarzy z ESCE (znanych m.in. z wymalowania ronda Wolnego Tybetu), którzy wymalowali wielkiego, czerwonego stworka, depczącego po budynkach. Kiedy wreszcie spór załagodzono, zamalowano nieaktualny mural i wymalowano misia. I ładnie tak! 

8 komentarzy:

I am I pisze...

A to ci historia. Z hapim endem!

ozon pisze...

Mnie się mural podoba. Zabiłeś mi klina, bo chociaż młodość spędziłam właśnie w tamtym rejonie, to nie umiałam odnaleźć w pamięci tego budynku. Potrzebna była konsultacja z siostrą.
Pozdrawiam:)

nomad pisze...

toć zaraz przy stacji metra Stare Bielany :)

ozon pisze...

Od lat tam nie mieszkam. Faktem jest, że "zwiedziłam" w okresie dzieciństwa i młodości dwie dzielnice. Teraz mieszkam w trzeciej:)
Miasto jednak to samo;)
Pozdrawiam:)

weldon pisze...

Kurcze, przez ziomali nowych warszawiaków nie przybędzie :/

Ale mural ładny :)

Sabina Milewska pisze...

jest świetny

Anonimowy pisze...

Ten mural nie jest historią sporu mieszkańców z radnymi dzielnicy. Mieszkańcy tej kamienicy nie byli aktywni w walce z deweloperami, którzy chcieli na przyległej do kamienicy działce wybudować blokowisko.Od 2000 roku kolejno 5 deweloperów chciało tu budować blok bo działka jest oddalona o 50 m od stacji metra.O szczegóły proszę pytać tatę Maurycego.

Lukasz pisze...

Haha, jaki misiek. Aż micha się cieszy sama z siebie na widok.