niedziela, 27 lutego 2011

PARK BRÓDNOWSKI

Park mieści się w centrum osiedla Bródno, otoczony jest ulicami Chodecką, Kondratowicza, Łabiszyńską i Wyszogrodzką. Ma powierzchnię 25,4 ha.
 Park powstawał w latach 1976-8 wg proj. Stefanii Traczyńskiej na potrzeby budującego się wokół osiedla. Park miał zaspokoić potrzeby wypoczynkowo-sportowe mieszkańców, choć początkowo służył głównie jako pijalnia alkoholi różnorakiego autoramentu, tak, że jeszcze w latach '80 strach było tu wejść wieczorem. Tym bardziej, że nie było jeszcze oświetlenia. Wtedy również powstały tzw. 'baseny' o powierzchni całkowitej 0,7 ha. Latem są one opanowane przez dzieciaki, które kąpią się w tych bajorach.

Od 1988 ciągnie się proces rewitalizacji parku. Założono rabaty na poszczególne gatunki roślin, ustawia się różne nowoczesne rzeźby, organizuje festyny. Są tu boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa, plac zabaw.
 Co roku odbywa się tu Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Jana III Sobieskiego.


4 komentarze:

md pisze...

W pobliżu mieszka pan Paweł Althamer, który stworzył tu swój Raj. A na wstawienie do Parku swoich prac namówił przyjaciół rzeźbiarzy.

slavkosnip pisze...

Nie dotarłem tu jeszcze. Tym bardziej miło wirualnie z Tobą spacerować po tym Parku:)

Marcin pisze...

Byłem tam raz i całkiem mi się podobało. Pewnie się jeszcze przejdę, choć to zupełnie nie mój rewir. Ale może nie teraz...

md pisze...

tu też ciekawie na temat:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,101464,8347680,Przejdz_w_procesji.html