piątek, 12 listopada 2010

WARSZAWJADALNIA - RESTAURACJA LATISANA

ul. Powstańców Śląskich 106
Latisana to jedna z nielicznych restauracji na Bemowie, więc nie dziwne, że tu zajrzałem, tym bardziej, że nie mam daleko. Lokal mieści się w pasażu za bazarkiem przy Powstańców i proponuje dania kuchni polskiej i włoskiej. Już po wejściu zrobiło mi się gorzej, bo nie znoszę nadętej, stiukowo-gipsowej dekoracji w stylu nieokreślonej grecko-włoskiej mieszanki. No ale nic to, nie zrażajmy się. Na obsługę nie trzeba długo czekać i jest dość miła, natomiast średnio ma pojęcie o robocie - ale może trafiłem akurat na początkującą.
Co mamy w menu? No jak na kuchnie włoską jest i pizza, pasty, risotto, ale i zupy, mięsa, ryby i inne... Dla przykładu gęsie udka kosztują 39 zł, steki z polędwicy z gorgonzollą tyle samo, różne raviolli 24 zł, pizze ok. 30 zł... Szałem jest polędwica za 52 zł. Jak na te ceny, to szczerze mówiąc, raz że mało, dwa, że bez rewelacji na podniebieniu. Ten stek z polędwicy z gorgonzolą zapowiadał się nieźle, ale był raczej mdły. To nie znaczy, że mi nie smakowało, ale nie padłem na kolana. Ceny zbyt wygórowane w stosunku do jakości i miejsca, tak więc raczej nie polecam, chyba, że ktoś bardzo chce sprawdzić.

4 komentarze:

Ajka pisze...

Ten lokal jest w bloku obok mnie, wiec byłam ze 2-3 razy. Faktycznie - drogawo i średnio ciekawie. I taki pompatyczny jak dla mnie wystrój. Mają dobre ravioli w sosie pomidorowym i pyszną sałatkę z kaczką, ale cenowo marnie. I obsłaga mdła.

nomad pisze...

czyli zgadzamy się w pełnej rozciągłości :)

Marcin pisze...

A kiedyś nawet miałem zamiar tam zasiąść, ale jakoś w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i nie wszedłem.

Twój cykl kulinarny jest naprawdę bardzo użyteczny.

Anonimowy pisze...

Latisana ma nowego szefa kuchni i moim zdaniem to strzał w 10 :) od maja menu zodtało zmienione. Ja wracam na steka z Angusa, burgera i te frytki :)