sobota, 20 listopada 2010

XXVII AKCJA GTWB - WIEŚ W MIEŚCIE - ULICA WIEŚNIACZA

Oczywiście znowu obudziłem się w ostatniej chwili, ale tak się pięknie zdarza, że mam doskonały materiał - bo w końcu jaki lepszy przykład może być, jeśli nie ulica Wieśniacza?? Leży ona na samym skraju osiedla Górce, przyłączonego do Warszawy w 1951, jednak jeszcze w latach '60 ciężko było znaleźć je na planach miasta. Od dziesiątek lat nic tu się nie zmieniło, przy ulicy stały szklarnie, jakieś małe poletka - ot typowo wiejska sielanka, która została przekreślona kilka lat temu budową Trasy S8. Na dobry początek wymazano z powierzchni ziemi szklarnie, potem skrócono bieg Wieśniaczej o połowę - do torów kolejowych, po czym za torami powstała gotowa już w sumie trasa szybkiego ruchu. Dziś zostało kilkaset metrów tej wieśniaczej uliczki, która jest swoistym skansenem wiejskości Górców. Stoją tu chyba 3 budynki, które lata świetności mają już dawno za sobą, o ile kiedykolwiek takowe miały...

10 komentarzy:

chrzelice pisze...

nie wiedziałam, że istnieje taka ulica...

lavinka pisze...

Ja nawet dobrze nie kojarzę, gdzie są Górce ;)

Karska pisze...

Oj ja tez nie wiem gdzie Górce leżą. :)

nomad pisze...

żartujecie, co?????

Grzesiek pisze...

Proszę, jak wynalezione ;)

H_Piotr pisze...

Lavinko - chodziliśmy niedawno po Starych Górcach (to wtedy, kiedy Rubeus się wcześniej odłączył).

I am I pisze...

Haha, a mi się wydawało, że Górce znam nieźle, a nie wiedziałem, żże jest ulica o takiej nazwie. No, ale cały Marynin i okolice to jest przewieś, powoli wypierana przez bloki i wspomnianą przez Ciebie trasę.

Anonimowy pisze...

Fantastyczna ulica. Pozdrawiam.
hanula1950

Marcin pisze...

Gdzie Górce są to wiem, właśnie wróciłem z imprezy tamże :) Ale że taka piękna ulica istnieje, to nie wiedziałem. Pięknie.

Rubeus pisze...

Skoro jest Wiejska, Nowowiejska to i Wieśniacza się musiała znaleźć

Heh... tyle jeszcze obszarów w Warszawie nie odwiedzonych. Życia nie starcza...