niedziela, 11 września 2011

KOPERNIK OKRADZIONY!

O 2 w nocy 10.09 trzech idiotów ukradło Kopernikowi kulę armilarną - chcieli ją wziąć na kebaba, a potem ją odnieść na miejsce. Jednak zaraz nakryła ich policja i po krótkim pościgu dorwali półgłówków. Najbardziej pijany z nich miał... 1,2 promila. Amatorzy. Jak się nie umie pić, to się nie pije.
Grozi im za to 10 lat więzienia, co jest o tyle bezsensowne, że ciężko karać więzieniem kogoś dlatego, że jest głupi... To jakby wyrzucić psa przez okno, bo się zsikał w domu... Jak dla mnie, to parę batów załatwiłoby sprawę, ale mamy 'państwo cywilizowane'. To może jakaś potężna kara pieniężna? Eee, rodzice już mają zmartwienie, przecież można się załamać, jak się człowiek dowie, że jego 18-letni syn zwariował. Na roboty ich!! NA ROBOTY!  
No bo jak to wygląda? A to już kolejny raz! Najpierw w czasie okupacji Alek Dawidowski ukradł tablicę z niemieckim napisem - ale za to akurat gloria i chwała. Potem hitlerowcy ukradli pomnik, ale znaleziono go koło Nysy. W 2008 znów ktoś zwinął kulkę Kopernikowi, ale ktoś odniósł ją do Muzeum Narodowego. I teraz znowu. Ciężko być sławnym...

PS: Właśnie, 4 dni po fakcie, dowiedziałem się kto to zrobił... Zgroza - znam tego chłopaka od jakichś 8 lat, ostatnio go wprawdzie widziałem ze 4 lata temu, ale zawsze... Znam rodzinę i w ogóle... JĘDRZEJ, STUKNIJ SIĘ W GŁÓWKĘ! Boszsz...Masakra.

4 komentarze:

I am I pisze...

W ramach resocjalu dać im szczotę i wiadro i niech myją pomniki, mury i wagony z mazajów. Może następną razą się zastanowią? Wątpię, ale przynajmniej zamiast siedzieć bez sensu we więźniu za Twoje i moje pieniądze, zrobią coś pożytecznego dla miasta.

Marcin pisze...

Niech ktoś ukradnie pomnik Skorupki, proszę...

H_Piotr pisze...

... i pójdzie z nim na kebab?

nomad pisze...

chyba do huty...