niedziela, 29 stycznia 2012

POMNIK HYMNU POLSKIEGO

 pl. gen. H. Dąbrowskiego
Często zastanawia mnie, ile osób zdaje sobie sprawę, że Hymn Polski ma swój pomnik... mieć. Bo nie ma. Ile osób mija codziennie tę skromną tabliczkę w chodniku i zwraca na nią uwagę? Hę?
Kamień węgielny pod pomnik wmurowano tutaj 29.09.1999. Pomnik miał mieć 5 m, mają tu być dwa sztandary, falujące na wietrze z dedykacją dla Wybickiego i oryginalny tekst Mazurka Dąbrowskiego, a także daty polskich zrywów niepodległościowych. Na szczycie pomnika ma zostać umieszczony orzeł w koronie.
I co? To już 13 lat zaraz będzie i nic się nie dzieje. I nie wiadomo, czy będzie. śmiesznie, jak to u nas.

6 komentarzy:

I am I pisze...

A i owszem, widziałem, ale - czasem lepiej, że nic nie wychodzi z takich inicjatyw. Niech już lepiej żadnych pomników nie stawiają.

WPICity pisze...

Yo ja nie wiedziałem o tym nawet, no ale sie dowiedziałem więc git

Marcin pisze...

Aaa niech jeszcze będzie opcja wysłania sms, jak przy Orkiestrze Praskiej.

0001: wersja instrumentalna
0002: wersja zespołu "Mazowsze"
0003: wersja Edyty Górniak

itp

krzycho pisze...

Prawdopodobnie będą zmieniać Hymn. Tylko na jaki ? Polakom tak naprawdę pozostał tylko hymn i inne symbole, rocznice, święta, zabytki. Wszystkie inne dobra pochodzą z zagranicy lub od zachodnich koncernów. Acha ! jeszcze sobie przypomniałem że mamy własne oscypki w Zakopanem, i śliwowicę sądecką.

meteor2017 pisze...

Może to jest pomnik niewizualny? Na coś takiego trafiliśmy w parku na Bródnie, więc może i tutaj jest głośnik ukryty w krzakach wygrywający hymn... tylko np. nawalił i nie działa ;-)

H_Piotr pisze...

Szkoda, że Kościuszko nie poprzestał na tablicy "tu będzie stał..."