czwartek, 10 grudnia 2009

HOTEL MARRIOTT *****

al. Jerozolimskie 65 \ 79
Hotel powstawał w latach 1980-9 wg proj. Jerzego Skrzypczaka, Andrzeja Bielobradka i Krzysztofa Stefańskiego dla inwestora LIM Joint Venture, który umieścił tu również swoją klinikę. Budynek ma 42 piętra i 140 m wysokości. Hotel zaczyna się dopiero od 20-tego, niżej są biura i kasyno. Na dwóch ostatnich piętrach umieszczono kawiarnie Panorama Club z pięknym widokiem na miasto. W hotelu jest 518 pokoi i 95 apartamentów, na samej górze mieści się apartament prezydencki. Hotel uzyskał już 5 razy z rzędu nagrodę "Best Business Hotel in Eastern Europe". Cena za dobę średnio ok. 350 zł za podstawowy pakiet.
Galeria LIM z 40 sklepami i restauracją Champions Bar, kasami LOT.
Ciekawe, że budynek został trzy razy zdobyty przez wspinaczy: dwa razy w 1999 przez Francuza Alain Roberta i Dawida Kaszlikowskiego, a w 2009 przez Bartłomieja Opielę.

7 komentarzy:

Marcin pisze...

Tam przed wojną też stały niezłe kamienice...

nomad pisze...

ba, całe aleje po obu stronach to były NIEZŁE kamienice...

Marcin pisze...

No, tak napisałem akurat bo niedawno trafiłem na zdjęcie kamienicy, która stała mniej więcej w miejscu hotelu.

Hrabia_Piotr pisze...

Tam również jeszcze jakiś czas PO wojnie stały niezłe kamienice...

Marcin pisze...

No też - jak w paru innych miejscach w Warszawie.

Hrabia_Piotr pisze...

Jest też znany pokój nr 4020 na 40. piętrze.

M. U. pisze...

To nie LIM Joint Venture umieścił tam klinikę. LIM to akronim nazw trzech inwestorów: LOT-Ilbau-Marriott. Sama klinika to dawna Spółdzielnia Lekarska PLL LOT, która po przeniesieniu się tutaj zmieniła nazwę i przyjęła ją od nazwy galerii handlowej LIM.