niedziela, 13 grudnia 2009

RESTAURACJA BABALU - WARSZAWJADALNIA

ul. Kłopotowskiego 33
Z jedzeniem na Pradze jeszcze nie byliśmy, czas więc zacząć. Babalu mieści się na przeciwko hotelu Hetman, zaraz obok kina Nova Praha, więc przy okazji można tam sobie wstąpić. Bo niby czemu nie? Sala jest ogromna i co ciekawe, za 30 zł można jeść, ile wlezie. Stoliki i wystrój nowoczesne i skromne, w dobrym tego słowa znaczeniu, obsługa miła i uśmiechnięta. Wprawdzie są dania z karty, ale moim zdaniem najlepiej wydać te 30 zł i brać co się chce ze szwedzkiego stołu. A jest co brać!! Od pierożków, po różnego rodzaju mięsa, smazone, czy w sosie, jest zupa dnia i przewybór sałatek. Ale, ale. Warto zachować sporo miejsca na danie z woka! Do dyspozycji mamy całe stoisko, aby skomponować sobie składniki do woka według naszego własnego uznania. Następnie zanosimy naszą kompozycję uśmiechniętemu panu o mocno południowej proweniencji za wokiem i on nam to wokuje. Danie płonie, pan się uśmiecha, podrzuca, szał ciał. A do tego wybieramy jeszcze sos do woka, a jest ich 6 różnych. Smakuje to naprawdę wyśmienicie. Kuchnia polska, śródziemnomorska i orientalna w jednym, czyli co kto chce. Napoje zamawia się dodatkowo, jest duży wybór. Restauracja działa w formie kuchni fusion już prawie 3-ci rok i ma się całkiem dobrze, tym bardziej, że można tu zorganizować imprezę na 230 osób! Miejsce rzeczywiście godne polecenia.

5 komentarzy:

Marcin pisze...

Mi się tam całkiem podobało (byłem jakiś rok temu), choć bardziej to taki bar niż restauracja. Dania raczej zwyczajne, nic wyjątkowego, za to plusem jest nieograniczona ilość, duży wybór i fakt, że są smaczne. Też polecam.

Anonimowy pisze...

To przecież nazwyklejsza odmiana fastfooda z bylejaką różnorodnością. Wyłącznie dla tych, którzy chcą zjeść tanio i koniecznie dużo, ale zadowolą sie byle czym. Wystrój zupełnie nijaki. Ponadto jest tam głośno jak w amerykańskiej knajpie w sobotę wieczorem. Jeden raz tam byłem i o ten jeden raz za dużo.

Anonimowy pisze...

Pragi to ja sie nadal trochę obawiam.
hanula1950

Anonimowy pisze...

Oj, bardzo niesłusznie.

Anonimowy pisze...

Podzielam zdanie przedmowcow: przecietna samoobsluga w nowoczesnym stylu. Poprawny, nic poza tym, jednak na warszawskie warunki cenowe, uwazam, ze ma bardzo dobry stosunek jakosci i ilosci do ceny. Warto tam zajrzec, gdy sie jest w poblizu, nie warto jechac specjalnie, chyba ze jest sie zarlokiem lub z zarlokiem ;)