poniedziałek, 25 października 2010

NIECH WYGRA WARSZAWA!

No dobra, żeby nie było, że jestem stronniczy i przedstawiam projekty tylko sztabu p. Gronkiewicz, dziś zabieram się za p. Czesława Bieleckiego. Pozwolę sobie ominąć punkty o 'lepszej organizacji, lepszemu dojściu do usług, lecznictwa itp' i tego typu frazesach.
1. Rozbudowa sieci komunikacji. II linia metra przewija się chyba u wszystkich, co akurat nie jest wielkim osiągnięciem, bo przecież prace już ruszyły... P. Bielecki pragnie również rozwinąć sieć tramwajową - na Bemowie prace nad połączeniem Radiowej z Górczewską już się zaczęły, ja bym postulował jeszcze o tramwaj na Tarchomin i do Łomianek. W programie również jest integracja rodzajów transportu i modernizacja wylotówek. O ile transport jest już zintegrowany na tyle, że moi zagraniczni znajomi, przyjeżdżając do Warszawy są zachwyceni, że na bilecie dobowym mogą jeździć wszystkim i wszędzie w mieście, to modernizacja wylotówek się przyda, szczególnie poznańskiej.
2. Budowa obwodnicy śródmiejskiej i parkingów pod pl. Teatralnym, Bankowym, Piłsudskiego, Trzech Krzyży i ul. Emilii Plater. To pięknie chować parkingi pod ziemią, pomyślałbym o tym również na osiedlach. Byleby to się nie skończyło jak na pl. Wilsona, gdzie piękny, podziemny parking jest od lat nieużywany...
3. Zmiana wizerunku PKiN. Obudowanie drapaczami chmur pekinu to dla mnie osobiście zbrodnia. Raz, że nie będzie go widać i przestanie być tak charakterystyczny, dwa, że drapacze zasłonią fantastyczny widok z XXX piętra. Jak dla mnie - łapy przecz od Korei!
4. Bliżej Wisły. Kandydat twierdzi, że uruchomienie CNKopernik, stacji metra przy Syrence i Stadionie znacznie przyczyni się do rozwoju nadwiślańskiego życia - powstaną knajpki, instytucje kulturalne i rekreacyjne. Ładnie, tylko konkrety poproszę, bo ten punkt to bełkot.
5. Wprowadzenie porządku przez usunięcie reklam z każdego możliwego miejsca popieram całym sercem. Jak i również rozwiązywanie przez miasto sporów pomiędzy właścicielami zabytkowych domów i kamienic, których kłótnie i brak porozumienia często decydują o śmierci kolejnego zabytku. Kandydat ma również w planie rewitalizację Woli, Pragi i Śródmieścia z poszanowaniem zabytkowego charakteru obiektów. Nie wiem, czy to nie porywanie się z motyka na słońce, ale jako punkt programu daje wg mnie duży plus.
No i to tyle. Troszkę to zbyt ogólnikowe, choć niektóre pomysły są warte uwagi. Co sądzicie?

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Zbrodnią jak na razie było rozpirzenie w Warszawie kilku zabytków, z parowozownią na czele, za co odpowiedzialność ponosi pani Gronkiewicz i co będę jej pamiętał dozgonnie.

Marcin pisze...

Eee a gdzie na Wilsona jest parking podziemny? Serio nie wiem.

nomad pisze...

no jak to? Wraz z budową stacji metra wykonano piękny parking. I jest pod placem, zaraz przy stacji, tylko wjazdu nie ma jako takiego, bo parking nie został oddany do użytku.

Hrabia_Piotr pisze...

Odwrotnie - Jest nad stacją, zaraz przy placu :)

nomad pisze...

no przy stacji, pies to drapał czy nad czy pod czy przy... obok :P

Marcin pisze...

Jeb.