sobota, 23 października 2010

WARSZAWA PIECHOTĄ NIE CHODZI

Pod lupę mego Oczka wziąłem kolejny z planów rozwoju Warszawy. Jeśli powiększycie sobie diagram, na niebiesko są rzeczy, zrobione dla komunikacji miejskiej w ciągu ostatnich kilku lat. Ja wiem, że często wszyscy narzekają na komunikację, ale obiektywnie patrząc, mamy naprawdę nieźle rozwiązane połączenia miejskie. Co więcej, jeżdżąc wiele po Polsce, faktycznie nasze bilety nie są drogie i logicznie pomyślane (jedźcie do Bydgoszczy - ha!). Zrobienie buspasów to też niezłe posunięcie, mimo, iż każdy kij ma dwa końce i nie wszyscy będą się z tym zgadzać.
Ale to już jest. Co planują władze po wyborach?
1. II linia metra. Nie mogę się doczekać szczerze mówiąc. Pamiętam jaki był szał po oddaniu pierwszego kawałka - ludność pchała się na Politechnikę i jechała bez potrzeby na Ursynów, aby chociaż kilka stacji się przejechać. II i III linia są potrzebne miastu jak powietrze, więc im szybciej, tym lepiej.
2. Pomysł kupienia 22.000 rowerów miejskich z systemem wypożyczania to pomysł, który mi się bardzo podoba. Widziałem to np. w Paryżu i jest to tak wygodne i sprawnie funkcjonujące, że wartoby o tym pomyśleć i u nas w mieście.
3. SKM na Okęcie. To ja poproszę jeszcze te dwie stacje na Bemowie i SKM przez Bemowo, póki nie ma metra i nie będzie w ciągu najbliższych lat. No i w gruncie rzeczy, SKM na Białołękę po linii W-wa Śródmieście-Wschodnia-Praga-Toruńska-Żerań-Płudy-Choszczówka-Legionowo aż się prosi, z jakimś autobusem np. z Płud bezpośrednio na Tarchomin... Bo kolejka na Okęcie jest OK(ęcie), ale bardziej przyda się na Bemowie i Bródnie i Białołęce...

5 komentarzy:

Warszawikia pisze...

Ale pomysły innych kandydatów niż HGW też będziesz prezentował?

nomad pisze...

postaram się, o ile będą dostępne. Poza tym nigdzie nie napisałem, czyje to...

Hrabia_Piotr pisze...

I tak widomo czyje. Do mnie też napisała, ale nie zdecydowałem się "odnosić się do załączonych infografik".

nomad pisze...

a ja się zdecydowałem, ponieważ dorzucam resztę kandydatów do pary...

Rubeus pisze...

SKM-ka do Legionowa kursuje :-).
Gorzej jest z wygodnym dojazdem na stacje na tzw. Zielonej Białołęce