niedziela, 4 grudnia 2011

OSIEDLE DĘBOWY PARK II

 ul. Milenijna 45, bloki a,b,c,d,e,f,
 Kompleks 5 bloków dewelopera J.W. Construction powstał w 2002-5. Są to bloki o 6 i 7 piętrach z 206 mieszkaniami od 31 do 80 m². 
Zadziwia mnie nieco fenomen firmy J.W. Construction, zwanej przez złośliwych Deconstruction... Z tego, co czytam na ich temat, wszyscy narzekają na tandetne wykonanie, maksymalne zagęszczenie bloków na osiedlach i mieszkań w blokach, że się sypie, nie ma zieleni na podwórkach... A ludzie jednak kupują wszystko na pniu... To osiedle nie jest jeszcze najgorsze, stoi na uboczu, zaraz za obowiązkowym ogrodzeniem jest  łąka i zagajnik - w zasadzie na osiedlu kończy się tutaj na razie zabudowa, są te wiekowe dęby, od których wzięła się nazwa osiedla, a i same bloki nie wyglądają jakoś strasznie, ot typowa wielorodzinna zabudowa, bez szału, ale i szpetne wyjątkowo to nie jest... Ale wystarczy wejść na forum osiedla, żeby zostać zalanym skargami na brak dróg dojazdowych, małej architektury, niewywiązywania się z różnych punktów umowy... Ciekaw jestem, jak się mieszka na tym osiedlu - rzeczywiście jest tak fatalnie?

5 komentarzy:

I am I pisze...

Jaki fenomen? Niezła cena i lokalizacja, a jakość wykończenia czy samego projektu (vide słynne bramy mordoru naprzeciw bemowskiego ratusza) już mniej ludzi interesuje.

H_Piotr pisze...

"Patrz Wiśka, jakie tanie mieszkanie znalazłem w tej Warszafce. Nie będziemy przepłacać, jak jacyś frajerzy. Czytaj, co tu pisze - >>Kameralne osiedle, bezpieczne i otoczone zielenią, z doskonałym dojazdem do Centrum, blisko planowanej stacji metra trzeciej linii.<< Ja to jednak jestem spryciarz."

Marcin pisze...

No, mniej więcej to co napisali I am I i Hrabia miałem zamiar powiedzieć. Nic dodać, nic ująć.

Anonimowy pisze...

Dzieki za ciekawe informacje

Anonimowy pisze...

Trzeba było zrobić fotkę jak te bloki są oddzielone od sąsiadującego "osiedla", 1.5m szerokości ścieżka pomiędzy ogrodzeniami :)

Pozdrawiam, świetny blog