wtorek, 9 czerwca 2009

BIBLIOTEKA GŁÓWNA WAT

ul. Kaliskiego 19
Budynek nr 10 całego założenia WAT stanowi biblioteka uczelni. Powstał w czasie rozbudowy powojennej w latach '50, kiedy to kładziono podwaliny pod nową, "słuszną koncepcyjnie" uczelnię. Mieszczą się tu redakcje różnych pism, a także każdy może przyjść i poczytać w czytelni o tym, o czym mu potrzeba. Na skwerze przed budynkiem dość często odbywają się imprezy, typu juwenalia itp. Może ktoś mnie oświeci, komu udało się zaprojektować ten budynek?

4 komentarze:

Hrabia_Piotr pisze...

Czy WAT ma jakieś budynki przedwojenne? Albo może na osiedlu (tym z ulicą Archimedesa) coś przedwojennego stoi? Czy najbliżasza przedwojenna zabudowa to Boernerowo?

nomad pisze...

Budynek główny WATu został oparty na przedwojennej zabudowie, ale generalnie wszystko powstało od nowa... No i kwestia co przedwojennego jest bliżej: Boernerowo, czy Fort Blizne ?

Hrabia_Piotr pisze...

Oparty na przedwojennej zabudowie, czyli tak dosłownie - na fundamentach lub z wykorzystaniem murów, czy raczej w przenośni - z odniesienami artystycznymi???

Boernerowo jest ciut bliżej, a zresztą i tak chodzi mi o zabudowę mieszkalną (lub usługową), a nie fortową.

nomad pisze...

kiedyś stały tu stare koszary, w 1951 je wyremontowano i oddano na użytek WAT. Ale jakiejś takiej dokumentacji, które konkretnie to budynki były, to ja na oczy nie widziałem, może właśnie w bibliotece coś by było?