czwartek, 18 czerwca 2009

HOTEL METROPOL ***

al. Jerozolimskie 45 \ ul. Marszałkowska 99a
Hotel powstał w 1965 wg proj. Zygmunta Stępińskiego i G. Chruścielewskiego. Ma 10 pięter, przeznaczony był dla 256 osób, rozmieszczonych w 128 pokojach jednoosobowych, 48 dwuosobowych i w 16 apartamentach. Jest tu bar i bistro Metro Jazz Club. Niedawno hotel został trochę unowocześniony i obecnie hotel oferuje 172 wygodne pokoje, w tym 110 pokoi typu Standard, 44 pokoje typu Superior Twin, 8 pokoi typu Superior King, 9 pokoi typu Executive. Istnieje nawet możliwość przywiezienia zwierząt. Doba w hotelu kosztuje ok. 250 zł za osobę, jest to całkiem przystępna cena, jak za pokój w samym centrum. Poza tym hotel jest bardzo chwalony na wszelkiego rodzaju portalach jako wyjątkowo godny polecenia - choć bez luksusów i z łazienkami do remontu :)

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Nie lubię go i już.
hanula1950

nomad pisze...

no klocek i co poradzisz... :)

lavinka pisze...

Jakoś też nie mm do niego sentymentu, choć z bilboardem wygląda jeszcze gorzej niż bez.

Hrabia_Piotr pisze...

Ojej, myślałem, że on od kilku lat nie działa (od kiedy jest zasłonięty).

niestety, tak, jak lubię architekture lat 60-tych (wbrew pozorom sporo było dobrej architektury wtedy), to za tym hotelem i Cepelią nie płakałbym.

W sumie, to jeszcze zależy, co by na ich miejscu zbudowali.

chrzelice pisze...

kiedyś na dole była jakaś knajpa, nie pamiętam nazwy. Teraz pewnie też jest, ale inna

Szymon fotograf pisze...

zdecydowanie wpisuje się w zestawienie najbrzydszych budynków w Warszawie...

Anonimowy pisze...

Dlatego tak wygląda bo jest tam siatka oraz rusztowania z okresu remontu. W tej chwili jest to jasny bardzo przyjemny hotel. Jka to mowią nie oceniaj po wygladzie. Obsługa bardzo miła i ceny rzyzwoite. przepyszne śniadnaie i generalnie gitara. polecam wszytskim