czwartek, 4 czerwca 2009

METRO MŁOCINY

Zejście na stację.
Peron w stronę Kabat.
Detal - meble stacji: ażurowe ławeczki.
Falujący sufit ma nawiązywać do 'najpiękniejszej stacji metra na świecie' - Pl. Wilsona. Wnętrze projektowała pracownia Andrzej M. Chołdzyński i Biuro Projektów Metroprojekt.
Efektowne oświetlenie słupów.
Stacja mieści się na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i ul. Nocznickiego. Stacja ma 120 m długości i jest na 7,3 m głębokości. Stacja zbudowana jest w sposób, pozwalający wydłużyć trasę metra, gdyby to było w przyszłości konieczne. Czyli metro do Łomianek? Hmm... Ewentualnie na Tarchomin, po moście Północnym. Stację budowano od 2006, do 2008, oddano z pompą do użytku 25.10.2008. Co śmieszne, jak to u nas w Polsce, rozpoczęcie budowy opóźniło się o 2 miesiące na skutek sporu z właścicielem kolektury Lotto, który za cholerę nie chciał opuscić swojej budy... Całość kosztowała, bagatela, 296 947 986 zł... Stację otwierała prezydent Waltz-Gronkiewicz, dumna, że to za jej kadencji, ok. 16 dnia pamiętnego, I linia metra została otwarta w całości, juz po 25 latach... Gorsze od nas jest tylko jakieś miasto w Wenezueli, które buduje swoje metro dłużej... Ale nie Caracass, tylko jakiś wenezuelski, dajmy na to, Rzeszów czy Gorzów... Nie ważne, teraz czekamy na drugą linię. Oby nie po 25 latach...

4 komentarze:

Hrabia_Piotr pisze...

Efektowna, a momentami efekciarska. Natomiast całkiem nieefektywna w wielu momentach. W ogóle widzę różnicę między stacjami z lat 80-tych, a tymi z lat 90-tych i obecnych - nowsze są gorzej rozwiązane.

A metro raczej nie pójdzie mostem północnym - parę dni temu zaczęto budowę i nie słyszałem, żeby projekt coś takiego przewidywał.

chrzelice pisze...

na tej stacji to bywam wyjątkowo rzadko..

lavinka pisze...

Na stacji bywam raz w miesiącu z okazji wizyty w Zusie. Częściej mijam na rowerze.
Widzę,że Ci balans bieli ześwirował ;)

nomad pisze...

zapomniałem przestawić we wnętrzu... :)