niedziela, 30 listopada 2008

ROZPACZ NA WIŚNIEWIE...

Prawie równo rok temu pisałem o pięknym domu przy ul. Sąsiedzkiej. Dzięki uprzejmości pana Antoniego Jełowickiego mam świeżutkie zdjęcia tego domu... I co?? ROZPACZ!!!

Częściowo przykryty brudną folią, jeszcze bardziej zrujnowany, stoi teraz (ledwo) na tyłach nowych bloków przy ul. Kołacińskiej. Ostatnio w gazetach rozpisywano się o dewastacji konstancińskich willi. A co z białołęckimi willami?? Ta niczym nie ustepowała tym konstancińskim, piękny przedwojenny dom!!

W 2006 teren wraz z domem wykupiła firma BMI, która na parceli postawiła osiedle bloków. Konserwator mówi, że nie leży to już w jego gestii i wysłał pismo ponaglające do inwestora, a inwestor czeka, aż dwór się rozsypie.

I właściciel zapewne czeka aż dom się rozsypie i będzie można bezkarnie postawić tu nowiutki blok. A gdyby wyremontować i sprzedać jakiejś firmie? Nie zarobi się tyle ile na bloku, ale nie zawsze pieniądze się liczą do diabła!!
RATUJMY SREBRNĄ GÓRĘ!!!!!!!!

3 komentarze:

Kengot pisze...

I've not been to Poland.
If I could read your blog in English or Japanese...

lavinka pisze...

Ten budynek to nadawaby się na nagłówek żal.pl

A co do blogboxa to czy nie zmieniałeś ostatnio kanału rss? Jeśli nie to zgłoś i to na forum, albo napisz, w większości przypadków odpowiadają :)

PrzemekSikora.com pisze...

straszna rudera z tego budynku!
pozdrawiam

dodałem Twój blog na swoim czyli
Łódź by sikor

pozdro