piątek, 21 listopada 2008

BRAMA KIRKUTU PRASKIEGO

wejście od ul. św. Wincentego
Tę główną bramę ozdobiono dwoma pylonami i płaskorzeźbą Tory, wykonaną przez T. Kowalskiego, D. Pastuszkową i L. Waszkiewicza. Jedyną wadą jest to, że jest ona wiecznie zamknięta... Ale nic to, bo boczna brama od ul. Odrowąża jest zawsze otwarta :) A o samym cmentarzu było juz TUTAJ, polecam :)

7 komentarzy:

lavinka pisze...

A ludzie tam psy wyprowadzają i piwo piją. Nie wiem jak nie można tam ochrony dać. Zgroza.

Anonimowy pisze...

Furtka w głównej bramie JEST ZAWSZE OTWARTA. Toteż menelstwa, gównażerii i emerytów robiacych sobie piknik (!) jest tam nie mało. Tylko Żydów brak.

Great Warsaw

nomad pisze...

ile razy tam byłem, była ZAWSZE ZAMKNIĘTA. Menelstwo wchodzi raczej bramą od Odrowąża...

Anonimowy pisze...

Znów wszedłem na Twoj blog (jest świetny!) troche czasu minelo - ale spiesze rzec ze jest otwarta, nie ta duza BRAMA ale obok niej sa dwei furteczki (przy tych cieciowkach) i jedna z nich ejst zawsze otwarta - tez jak pierwszy raz tam bylem to uzlem "bocznego" wejscia od strony Brodnowskiej. ludzie robią sobie spacery i wchodza czesto jedna, a wychodza druga. Ktos powienien ogranac cos z tym miejscem bo macewy sa nisczczone [lupane, lamane itp itd]. A! i jest wejscie jeszcze trzecie od strony Targowka! Chcoiaz czasem wydaje mi sie ze dla dobra tego miesca powinno byc zmamkniete - psy naturalnie nic nie robia - Pozdro!

great Warsaw

nomad pisze...

Dzięki, cieszę się, że się komuś podoba :) Osobiście nie byłem tam już ponad rok, więc możliwe, że furtkę otwarto... A Bródnowska jest po drugiej stronie nasypu kolejowego, ładnych kilkaset metrów od cmentarza (o ile nie kilometr), jak mogłeś wejść od Bródnowskiej?

Anonimowy pisze...

Nie mowie o tej praskiej uliczce tylko o ul. Odrowąza [strona Bródnowska, drugie wejscie od strony Targowka Rogowska-Rzeszowska na styku] To był kirkut Praski, wg MSI to Targówek, w mojej świadomosci Bródno - a jak byłoby własciwie? Nie wiem.

Miejsce jednka jest na tyle wartośicowe ze ktos powinein sie tym zajac.

GW

nomad pisze...

aaaaa od strony bródnowskiej, a nie ulicy Bródnowskiej, zmyliła mnie ta wielka litera, sorry :D