środa, 31 grudnia 2008

MUZEUM POLICJI

To mało znane muzeum mieści się w korytarzu pałacu Mostowskich przy ul. Andersa 15, w Komendzie Głównej Stołecznej Policji. Chociaż w zasadzie samo muzeum ma adres Nowolipie 2 i jest to oddział Muzeum Narodowego. Czynne we wtorki i czwartki, 10-14.
Jak widać, nie jest to powalające muzeum: jeden korytarz, kilka gablot pod ścianami, mundury, odznaki, wycinki prasowe... Muzeum zdecydowanie nie powala, choć są plany przeniesienia go w inne, bardziej sprzyjające miejsce niż korytarz komendy. Aby odwiedzić muzeum trzeba się najpierw umówić, bo wejście do pałacu tylko za okazaniem przepustek.
Co do tych planów przeniesienia muzeum do piwnic pałacu, to może nic nie wyjść, bo zamiast nich od strony Nowolipia właśnie jest tylko duża dziura w ziemi, ponieważ firma prowadząca roboty została wyrzucona z placu budowy i pieniądze z UE na organizację muzeum zdaje się przepadną. Ktoś za to beknie... Pytanie czy Siewierski (jawił się przecież jako SuperCop i czego to on nie zrobi!! Narobił :P), czy Kędziora (wyleciał za brak nadzoru nad personelem... chyba nie tylko nad nimi:P). A kasę dostali, która miała iść na remont np. zamku Ujazdowskiego... Zamek zostaje nieremontowany, V Oddział Muzeum Narodowego nadal ma do dyspozycji korytarz...

2 komentarze:

lavinka pisze...

Ojej, nawet nie ma manekinów w strojach z epok... oczyma wyobraźni widzę ZOMO, suki itp :) Tylko wtedy policja była milicją... ze dwa lata się przestawiałam jak zmienili nazwę :)

nomad pisze...

no widzisz, nawet manekinów... tylko jeden przedwojenny mundur smętnie wisi...