poniedziałek, 7 września 2009

FONTANNA W OGRODZIE SASKIM

Wszystkim doskonale znana fontanna. Powstała w 1852 i ciekawostką jest fakt, że fontannę ostro skrytykował B. Prus w swoich felietonach. W 2007 fontannę wyremontowano i dano jej nowe oświetlenie. Fontanna stanowiła tło do wielu scen z serialu „Magda M.” Niedawno jacy s idioci, bo trudno to nazwać inaczej, wrzucili do wody niebieski barwnik i świeży wodotrysk zamienił się w niebieskie bajoro... Na szczęście doprowadzono ją juz do stanu używalności.

5 komentarzy:

Wczoraj i dziś... pisze...

Za wandalizm, szczególnie dokonywany na zabytkach, proponuję karać obcięciem dłoni i czterogodzinnym puszczaniem płyt Anny Jurksztowicz.

Hrabia_Piotr pisze...

na zzmianę z Krzysiem Krawczykiem.

Szymon fotograf pisze...

No niestety jak już kiedyś stwierdziliśmy polskie "bachory" potrafią zepsuć wszystko co napotkają na swojej drodze... a fontanna przydaje się fotografom ślubnym ;)

Anonimowy pisze...

O tej farbie w swoim blogu też pisałam
hanula1950

Wczoraj i dziś... pisze...

Do nowoczesnej fontanny na rynku wrocławskim jacyś dowcipnisie wrzucali kiedyś kulki kąpielowe, które powodowały, że spieniona woda wylewała się poza obręb fontanny. Jest to jednak o wiele mniej szkodliwe niż upośledzone umysłowo debile, których dzieło potem kosztuje ciężkie tysiące złotych. Ja wiem że jestem zasadniczy, ale uważam że powinna być surowa kara, nie wiem, sprzątanie kibli w domu starców przez rok, kamieniołom, oglądanie "Familiady" w maratonach trzydniowych itp.