środa, 4 lutego 2009

HOTEL NOVOTEL ****

ul. Marszałkowska 94\98
Hotel Forum powstał w 1972-4 wg proj. szwedzkiego architekta S. Samuelsona z firmy Skanska. Hotel należal do sieci Orbis i był jednym z najwyższych budynków w mieście. Warszawiacy nabijali się z racji wyglądu i koloru, że hotel wygląda jak wielka tabliczka... gówna :D Na wyższych piętrach hotelu Ewa (Adrianna Biedrzyńska) z filmu "Pajęczarki" (1993) wykonuje akrobacje i okrada bogatych gości. Hotel działał w najlepsze, aż do 2004, kiedy hotel przejęła francuska spółka Accor, zmieniła nazwę i przeprowadziła renowację. Obecnie mieści się tu 740 pokoi z nowoczesnym wystrojem, w pokojach łazienki, TV, internet... W hotelu restauracja Essencia, bar Le Bar, spa... Budowla ma 111 metrów wysokości, przy czym do dachu 106 m, co daje 33 piętra. Cena za dobę: od ok. 300 zł.

6 komentarzy:

Hrabia_Piotr pisze...

Moim zdaniem wielkim błędem podczas remontu było zorganizowanie podjazdu od Marszałkowskiej. Tam jest zbyt ciasno.

Krabikowie pisze...

Największą głupotą inwestora było porzucenie świetnie rozpoznawalnej nazwy "Forum" - dla mnie to zawsze będzie ten hotel Forum, a nie żaden jakiś tam kolejny Novotel.

Warszawa78 pisze...

Taki trochę "piękny inaczej" :) No a starej tradycyjnej nazwy faktycznie szkoda.

nymphe-tamina pisze...

Mi bardziej podobał się, gdy był żółty... Taki wyrazistszy:) Obecnie dla mnie jest zimny i... nieco zwyczajny. A najładniejszy był w trakcie remontu - już się cieszyłam, że będzie czarny w srebrne drobne kółka;)

lavinka pisze...

Dla mnie to nadal hotel Forum,ale dobrze że zmienili kolor. No i parter jest bardziej wyjściowy ;)

Anonimowy pisze...

Sam hotel jest paskudny jak nieszczęście. Jedyne, co mogłoby go jeszcze uratować to przeróbka przyziemia na jakieś cywilizowane, bo to co jest to jakaś kpina.