piątek, 30 maja 2008

MIJANKA GÓRCE

ul. Dywizjonu 303
Choć sama linia powstała w latach '20 XX, jednak mijanka Górce zbudowana została dopiero w latach '50, kiedy położono tu tory, aby linia 20 na Boernerowo zahaczała o WAT. Od ul. Radiowej jest to tylko jedna nitka, a tramwaje mijały się właśnie na takich mijankach.
Mimo, że na trasie są teraz 3 mijanki (jeszcze Groty i Stare Bemowo), to jednak obecnie tramwaje sie tu nie wymijają. Rozkład urzadzony jest tak, aby na trasie na danym odcinku był tylko jeden skład.

7 komentarzy:

przewodnikpokrakowie pisze...

No to się trzeba trochę na tramwaj naczekać :)

lavinka pisze...

Fakt, mało co jeździ...

nomad pisze...

no 20 co 15-25 minut...

maciek pisze...

w tej chwili to 20 w ogóle nie jeździ, ale daje głowę, że dopóki jej nie zawiesili we wrześniu - jeździły po dwa składy. chodzę tam z psem, nie raz widziałem. na mijance są światła.

nomad pisze...

Zawiesili i nie odwieszą pewnie, bo tory wyglądają jak po wybuchu wojny miejscami... Owszem po dwa, bo jak napisałem "na danym odcinku" miał być jeden, a nie na całej długości torów... Pozdrawiam

Ptr pisze...

Tramwaje, kiedy jescze jeźdiły to wymijały się tylko na przystanku mijanka Groty. Czasem chwile trwało, zanim przyjechał tramwaj w przeciwnym kierunku i sie tak stało na tym przystanku. Co do obecnego stanu torów to jest to spowodowane gruntownym remontem torowiska - stare tory są rozbierane a w ich miejscu pojawiają się całkowićie nowe. Powrót 20 nastąpi chyba jakoś tak we wrześniu...

Anonimowy pisze...

Podobno mają 20 przywrócić do końca roku, ale jest tez gorsza wiadomość. Na odcinku Marynin- Kaliskiego, ma być poszerzona do dwóch torów, co oznacza, że zdjęcia są już historyczne, a Warszawa straci ostatnią klimatyczną trasę jednotorową.