czwartek, 2 października 2008

KAMIENICA NA PAŃSKIEJ

ul. Pańska 112
Kamienica powstała nieco przed II wojną, bliższych szczegółów niestety nie znam, a nawet, mimo posiadania szerokiej biblioteki, nic tam nie znalazłem na ten temat. Dość, że przetrwała choć wojnę, do XXI wieku nie dociągnęła w spokoju. Jest to jedna z wysiedlonych juz jakiś czas temu kamienic wolskich, którą czeka niebawem rozbiórka. Stanie tu, zdaje mi się, biurowiec.

Widoczny mural na ścianie od Towarowej wykonała w związku z Powstaniem Warszawskim Grupa Twożywo i nawiązuje do spektaklu 'Hamlet 44'.

8 komentarzy:

Warszawa78 pisze...

Kuriozalnie wygląda teraz ta kamienica w otoczeniu nowych biurowców i absurdalnie szerokich ulic. Tez słyszałem, że jakiś wieżowiec w tym miejscu wyrośnie. I niech wyrośnie, będzie pasował do okolicy, bo okolica już dawno zmieniła swoje oblicze...

lavinka pisze...

Wyjątkowo zgadzam się z Kaziem. Czasem trzeba wyrwać ząb gdy jest za późno na leczenie... i wstawić implant :)

nomad pisze...

a mi jednak trochę szkoda...

Rafal pisze...

Znalazlem cie na blogboxie i jestem zachwycony - szukalem takiego pomyslu od dawna. Pozdrawiam daje glos na tak i zapraszam do siebie http://www.blogbox.com.pl/show/suggested/1412

lavinka pisze...

I to jeszcze jeden plus blogboxa. Sama znalazłam sporo ciekawych blogów na nim, mimo że nie zawsze wbiły się do pudełka (ale od czego jest czytnik rss?) :)

p.s.Boli mnie głowa i nie jestem w stanie pracować, więc nadrabiam zaległości na blogach :)

Anonimowy pisze...

Byliśmy w środku. Dach się sypie, podłogi zerwane, dom wyczyszczony, niby nic ciekawego, ale tutaj w 1944 siedziała niemiecka załoga ostrzeliwując powstańców w domu obok. Dom pod nr 114 się nie zachował, pod 110 też nie. Właściwie z całej pierzei na tym odcinku zostały tylko 2 domy - 112 i 100a, nie licząc kompleksu Elektrim trochę dalej. Szkoda chałupy, jakby jej nie doprowadzono za komuny do takiego stanu, teraz byłaby w lepszym stanie. @Lavinka - zapraszam do mojej galerii na FB :)

WiktoriaB pisze...

Mam cichą nadzieję, że przeczyta to Anonimowy, albo ktoś mnie na niego nakieruje- bardzo chciałabym obejrzeć zdjęcia Twojego autorstwa, ale nie wiem nawet jak je odszukać :(
Bardzo proszę o jakiś kontakt- wiktoriabeczek@gmail.com

skos@foss.pl pisze...

W tej kamienicy mieszkała moja prababcia Rozalia Pawłowska. Wynajmowała też kilka mieszkań dla najbliższej rodziny. Od zakończenia wojny 1920 prowadziła przy kamienicy od strony ul. Towarowej skła węgla. Staram się ustalić więcej szczegółów.

pozdrawiam,

Staszek