piątek, 3 października 2008

KOPA CWILA

park im. Kozłowskiego, obok bloków ul. Konski Jar.
Kiedy pod koniec lat '70 powstawało tu osiedle, konieczne było stworzenie dla mieszkańców terenu rekreacyjnego. Zwieziono tu ziemię, wydobytą podczas kopania fundamentów pod bloki i usypano ją w wielką kopę. Nadano jej imię jednego z budowniczych Ursynowa. Na zdjęciu widok na ul. Koński Jar.

Pod Kopą odbywają się różne imprezy i stanowi ona punkt widokowo-wypoczynkowo-plażowy dla mieszkańców okolicznych bloków. Ale oststnio wkradł się tu mały zgrzyt: planowana jest tu budowa kościoła. Pomysł o tyle nietrafiony, o ile dookoła jest pełno kościołów, niektóre nawet OLBRZYMIE! Wystosowano protest, władze dzielnicy próbują zakwalifikować teren po wsze czasy rekreacyjny. Czy się uda?? Trzymamy kciuki!! Ja jestem za!

2 komentarze:

lavinka pisze...

Raczej się uda, bo do działki nie ma dostępu a jakby był to przez działkę, na której stoi osiedle a jego właścicielem jest spółdzielnia. Czyli jeśli mieszkańcy okolicznych bloków podstawią pod ścianą zarząd spółdzileni to koścół nie ma szans na powstanie. Nie dostanie pozwolenia na budowę bez dojazdu. I siup :)

Skarby polskiej przyrody i architektury pisze...

To miejsce byłoby fajne do rekreacji, gdyby nie właściciele psów nie sprzątający po swoich pupilach :(